Ez a múzeum legfiatalabb gyűjteménye, de nem tárgyainak keletkezési ideje, hanem az intézményben való megalapítása alapján. A megalapításával kapcsolatos legintenzívebb munka 1986-ban folyt, ugyanis ebben az évben kínálták fel a bácsföldvári Antal László örökösei az örökhagyó gyűjteményét. Hogy betekinthessünk abba, hogy mit, milyen értékű gyűjteményt kínálnak, a község mint az intézmény alapítója és pénzelője leltárbizottságot hozott létre a Tartományi Természetvédelmi Intézet és múzeumunk képviselőiből. A bizottság jelentése alapján fogtunk hozzá a felvásárlás realizálásához. Meg kell említeni, hogy a felkínált tárgyak felvásárlásával kapcsolatos alkudozás valamivel hosszabb ideig tartott a szokásosnál, de a felkínált anyag értéke is jóval nagyobb volt, mint az addigi felvásárlásoké. A tárgyalások végül sikerrel végződtek, a gyűjteményt 1986 végén megvásároltuk, és 1987-ben a múzeumba szállítottuk.
A megvásárolt gyűjteményben 609 madár, 205 fészek, 41 emlős, 7 rovarfiók és néhány hal, csúszómászó és kétéltű volt. A felvásárlás és múzeumba szállítás nem jelentette a gyűjteménnyel kapcsolatos munka végét. A legnagyob munka csak ezután következett: a szakszerű feldolgozás, a dokumentáció kidolgozása, a védelem, a kiállítás stb. Ehhez külön szakemberre volt szükség, ilyen szakemberünk viszont a mai napig sincs. A tárgyak azonban nem maradtak szakszerű feldolgozás nélkül, ugyanis a nagybecskereki Nemzeti Múzeum nagy megértést tanúsítv lehetővé tette szakemberének, Svetozar Santovacnak, hogy nálunk dolgozzon, és gondozza a felvásárolt gyűjteményt. Ennek a megértésnek, együttműködésnek és kivételes segítségnek köszönhetően elmondhatjuk, hogy a gyűjtemény szakszerűen fel van dolgozva, tárolva és védve. Az említett szakemberrel való együttműködést folytatva és a belgrádi Természettudományi.
Múzeum segítségével 1994-ben megtörtént a gyűjtemény revíziója és regisztrálása.
A következő munka a gyűjtemény közönség elé tárása. 1996-ban az óbecsei Városi Múzeumban megszerveztük a Ragadozó madarak – ideogramok című kiállítást, 2001-ben pedig a kruševaci Nemzeti Múzeumban a Ragadozó madarak című kiállítást.
Ahhoz, hogy a jövőben ez a gyűjtemény fejlődhessen, feltétlenül állandó munkaviszonyban levő szakemberre van szükségünk.