Ово је најмлађа збирка у Музеју, али не по времену настанка предмета већ по њеном оснивању у овој установи. Најинтензивнији рад на њеном оснивању одвија се 1986. г. Наиме, те године наследници покојног Ласла Антала из Бачког Градишта, творца ове збирке, понудили су нашој установи исту на откуп. Да бисмо имали прави увид у оно што нам се нуди и његову вредност, Општина је, као наш оснивач и финансијер, формирала комисију за попис и процену од представника Покрајинског завода за заштиту природе и Музеја. Након извештаја Комисије, пришло се реализацији самог откупа. Овде треба истаћи да је договарање око куповине понуђених предмета трајало знатно дуже од уобичајених оваквих послова, с обзиром на вредност понуђеног материјала која је била изузетно велика за дотадашње откупе у овој кући. На крају, договори су успешно окончани и она је крајем године откупљена, а наредне (1987) године пренета у Музеј.
Укупан број откупљених предмета је: 609 птица и балгова, 205 гнезда, 41 сисар, 7 кутија инсеката, и по неколико риба, гмизаваца и водоземаца. Посао око ове збирке, откупом и преношењем у Музеј, тиме није био завршен. Највећи посао је тек предстојао: стручна обрада, израда документације, заштита, излагање и др. За овај део посла био је потребан стручњак, којег ова кућа до данашњег дана још нема. Међутим, предмети нису остали стручно необрађени. Наиме, за овај део посла наишли смо на изузетно разумевање Народног музеја у Зрењанину, који је омогућио свом стручњаку Светозару Сантовцу боравак у нашој Установи и стручну обраду откупљене збирке. Захваљујући овом разумевању, сарадњи и на крају (зашто то не рећи) изузетној помоћи, збирка је стручно обрађена, смештена и заштићена. Настављајући сарадњу са истим стручњаком и уз помоћ Природњачког музеја у Београду, 1994. извршена је ревизија ове збирке и њено регистровање.
Даљи посао је презентовање збирке у јавности. Тако је 1996. г. организована изложба „Птице грабљивице идеограми“ у Градском музеју у Бечеју, а 2001. године „Птице грабљивице“ у Народном музеју у Крушевцу.
Убудуће да би ова збирка могла да се развија неопходно је обезбедити стручно лице са сталним радним односом у овој Установи.